Domain (8.x-1.0-beta8) - en to am translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: ID
am: አይዲ

en: Active
am: ገባሪ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ

en: Route
am: ፈለግ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
