Domain Lang (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Configure
it: Configura

en: Domain
it: Dominio

en: Site language
it: Lingua del sito

en: Languages not yet added
it: Lingue non ancora aggiunte

en: URL language detection configuration
it: Configurazione del rilevamento automatico della lingua attraverso l'URL

en: Session language detection configuration
it: Configurazione del rilevamento automatico della lingua attraverso i dati di sessione

en: @type language detection
it: Rilevamento della lingua @type

en: Existing languages
it: Lingue esistenti

en: Add a new mapping
it: Aggiungere una nuova mappatura

en: Browser language code
it: Codice della lingua del browser

en: Browser language detection configuration
it: Configurazione rilevamento della lingua del browser

en: No browser language mappings available.
it: Non è disponibile nessuna associazione della lingua del browser.

en: Selected language configuration
it: Configurazione della lingua selezionata

en: Language detection configuration saved.
it: Configurazione rilevamento della lingua salvata.

en: Enable @title language detection method
it: Attivare il metodo @title di riconoscimento della lingua.

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
it: Usare i codici lingua come definiti dal <a href=":w3ctags">W3C</a> per l'interoperabilità. <em>Esempi: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
