Domain Path Redirect (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Domain
nl: Domein

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Add redirect
nl: Omleiding toevoegen

en: 301 Moved Permanently
nl: 301 Permanente omleiding

en: 307 Temporary Redirect
nl: 307 Tijdelijke omleiding

en: Apply
nl: Toepassen

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
nl: U probeert de pagina naar zichzelf om te leiden. Dit resulteert in een oneindige lus.

en: 300 Multiple Choices
nl: 300 meerdere keuzes

en: 302 Found
nl: 302 Gevonden

en: 303 See Other
nl: 303 Zie andere

en: 304 Not Modified
nl: 304 Niet gewijzigd

en: 305 Use Proxy
nl: 305 Gebruik proxy

en: Redirect users from one URL to another.
nl: Leidt gebruikers om van één URL naar een andere.

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Domains
nl: Domeinen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Redirect status
nl: Omleidingsstatus

en: Status code
nl: Statuscode

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
nl: U kunt meer informatie over de status codes van HTTP omleidingen vinden bij <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: The redirect has been saved.
nl: De omleiding is opgeslagen.

en: The source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
nl: Het bronpad %source wordt al omgeleid. Wilt u <a href="@edit-page">de bestaande omleiding bewerken</a>?

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
nl: Weet u zeker dat u de URL-omleiding van %source naar %redirect wilt verwijderen?

en: Asc
nl: Oplopend

en: Add URL redirect
nl: Voeg een URL-omleiding toe

en: Original language
nl: Oorspronkelijke taal

en: Edit URL redirect
nl: URL-omleiding wijzigen

en: Delete URL redirect
nl: URL-omleiding verwijderen

en: It is not allowed to create a redirect from the front page.
nl: Het is niet toegestaan een omleiding in te stellen vanaf de voorpagina.

en: The url to redirect from should not start with a forward slash (/).
nl: De URL waar vanaf omgeleid wordt mag niet beginnen met een schuine streep naar voren (/).

en: There is no redirect yet.
nl: Er is nog geen omleiding.

en: - All languages -
nl: - Alle talen -
