Domain Site Settings (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Email address
id: Alamat email

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: Site name
id: Nama situs

en: Hostname
id: Nama host

en: Default front page
id: Halaman depan bawaan

en: Front page
id: Halaman depan

en: Default 403 (access denied) page
id: Halaman 403 (akses terlarang) standar

en: Default 404 (not found) page
id: Halaman 404 (tidak ditemukan) standar

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
id: Alamat <em>Pengirim</em> di email otomatis yang dikirim saat pendaftaran dan permintaan kata sandi baru, dan notifikasi lainnya. (Gunakan alamat yang berakhiran di domain situs Anda untuk membantu mencegah agar email ini ditandai sebagai spam.)

en: How this is used depends on your site's theme.
id: Bagaimana ini digunakan tergantung dari tema situs Anda

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
id: Halaman ini ditampilkan saat dokumen yang diminta ditolak ke pengguna saat ini. Biarkan kosong untuk menampilkan halaman "akses ditolak" generik.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
id: Halaman ini ditampilkan bila tidak ada konten lain yang sesuai dengan dokumen yang diminta. Biarkan kosong untuk menampilkan halaman "halaman tidak ditemukan" generik.

en: Site details
id: Rincian situs

en: Error pages
id: Halaman error

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
id: Path '%path' salah satunya tidak sah atau Anda tidak memiliki hak untuk mengaksesnya.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
id: Opsional, tentukan URL relatif untuk ditampilkan sebagai halaman depan. Biarkan kosong untuk menampilkan halaman depan default.
