Domain Sites (1.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Default
de: Standard

en: Update
de: Aktualisieren

en: Add
de: Hinzufügen

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Active
de: Aktiv

en: Domain
de: Domäne

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Sites
de: Websites

en: Color set
de: Farbauswahl

en: About
de: Über

en: Translate
de: Übersetzen

en: Back link
de: Zurück Link

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
de: Die <em>Absenderadresse</em> für den Versand von automatisierten E-Mails während der Registrierung, beim Anfordern neuer Passwörter und anderen Benachrichtigungen. (Am besten für die E-Mail-Adresse die Domain der aktuellen Website verwenden, um zu verhindern, dass E-Mails als Spam eingestuft werden.)

en: How this is used depends on your site's theme.
de: Wie genau dies verwendet wird hängt von dem Theme Ihrer Site ab.

en: Site details
de: Details zur Website
