Double Field (4.1.0) - en to ur translation catalogue (31 entries)

en: list
ur: فہرست

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: yes
ur: جی ہاں

en: On
ur: آن

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Number
ur: نمبر

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Link
ur: ربط

en: Required
ur: درکار

en: Label
ur: عنوان

en: Open
ur: کھلا

en: Text
ur: متن

en: Email
ur: ای میل

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: Scale
ur: سکیل

en: Color
ur: رنگ

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Float
ur: کسری عدد

en: Minimum
ur: کم از کم

en: Precision
ur: درستگی

en: Boolean
ur: بولین

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: On label
ur: لیبل آن

en: Off label
ur: لیبل آف
