Double Field (8.x-3.0-beta1) - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: yes
ro: da

en: On
ro: Pornit

en: Size
ro: Mărime

en: Number
ro: Număr

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Required
ro: Necesar

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Open
ro: Deschideți

en: Email
ro: email

en: no
ro: nu

en: Off
ro: Oprit

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Maximum
ro: Maxim

en: Scale
ro: Scalare

en: Details
ro: Detalii

en: Table
ro: Tabel

en: List type
ro: Tip listă

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Rows
ro: Rânduri

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Allowed values list
ro: Lista valori permise

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Tabs
ro: Taburi

en: Text area
ro: Zonă de text

en: Save field settings
ro: Salvare configurare câmp

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Minimum
ro: Minim

en: Precision
ro: Precizie

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ro: Numărul total de cifre care vor fi stocate în baza de date, inclusiv cele din dreapta zecimalelor.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ro: Numărul de cifre de la dreapta zecimalei.

en: Columns
ro: Coloane

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Radio buttons
ro: Butoane radio

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
ro: Lista valorilor permise: fiecare cheie trebuie să fie un număr întreg sau zecimal valid.

en: Allowed values list: keys must be integers.
ro: Lista valorilor permise: cheile trebuie să fie numere întregi.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ro: Valoarea minimă care ar trebui să fie permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o valoare minimă.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ro: Valoarea maximă care ar trebui permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o maximă.

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Save and publish
ro: Salvare și publicare

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ro: Valorile posibile pe care le poate avea acest câmp. Introduceți câte o valoare pe linie, sub forma cheie|valoare.

en: Unformatted list
ro: Listă neformatată

en: This value is not a valid email address.
ro: Valoarea introdusă nu este o adresă de email validă.

en: This value should be of the correct primitive type.
ro: Această valoare trebuie să fie de tipul primitiv corect.

en: "On" label
ro: Etichetă "bifat"

en: "Off" label
ro: Etichetă "debifat"
