Drupal Remote Dashboard (4.1.0-rc3) - en to sv translation catalogue (136 entries)

en: select
sv: välj

en: enabled
sv: aktiverad

en: enable
sv: aktivera

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Actions
sv: Åtgärder

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: unknown
sv: okänd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Projects
sv: Projekt

en: Project
sv: Projekt

en: Project settings
sv: Projekt inställingar

en: Download
sv: Ladda ned

en: Releases
sv: Utgåvor

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: No log messages available.
sv: Inga loggmeddelanden tillgängliga.

en: Password
sv: Lösenord

en: Link
sv: Länk

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Core
sv: Kärna

en: View
sv: Visa

en: Unknown
sv: Okänd

en: Configure
sv: Konfigurera

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Error
sv: Fel

en: Created
sv: Skapad

en: Exclude
sv: Uteslut

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Host
sv: Värd

en: Update status
sv: Uppdateringsstatus

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Filter
sv: Filtrera

en: Mode
sv: Läge

en: Warning
sv: Varning

en: configure
sv: konfigurera

en: Authored by
sv: Författad av

en: Domain
sv: Domän

en: Current
sv: Nuvarande

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: General
sv: Allmän

en: External
sv: Extern

en: Process
sv: Behandla

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Hidden
sv: Dold

en: Accounts
sv: Konton

en: Key
sv: Nyckel

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Domain ID
sv: ID-nummer för domän

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Info
sv: Information

en: Requirements
sv: Krav

en: Cron
sv: Schemalagda aktiviteter

en: Installed
sv: Installerad

en: Changed
sv: Ändrad

en: User name
sv: Användarnamn

en: Authentication
sv: Verifiering

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Security update
sv: Säkerhetsuppdatering

en: Review
sv: Granska

en: disable
sv: inaktivera

en: Storage
sv: Lagring

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: PHP Code
sv: PHP-kod

en: Language code
sv: Språkkod

en: Extension
sv: Filändelse

en: Execute PHP
sv: Kör PHP

en: Build
sv: Bygg

en: Local
sv: Lokal

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Locked
sv: Låst

en: Account
sv: Konto

en: Project not secure
sv: Projektet inte säkert

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
sv: Detta projekt har betecknats som osäkert av Drupals säkerhetsgrupp och finns inte längre tillgängligt för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du omedelbart inaktiverar allt som har med detta projekt att göra!

en: Project revoked
sv: Projektet återkallat

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sv: Detta projekt har återkallats och finns inte längre tillgängligt för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med detta projekt att göra!

en: Project not supported
sv: Projektet saknar stöd

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sv: Detta projekt stöds inte längre och finns inte längre tillgängligt för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med detta projekt att göra!

en: No available releases found
sv: Ingen tillgänglig utgåva hittades

en: Release revoked
sv: Utgåvan återkallad

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sv: Din nuvarande installerade utgåva har återkallats, och finns inte längre tillgänglig för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med denna utgåva att göra eller också uppgraderar!

en: Release not supported
sv: Utgåvan saknar stöd

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sv: Din nuvarande installerade utgåva stöds inte längre, och finns inte längre tillgänglig för nedladdning. Det rekommenderas starkt att du inaktiverar allt som har med denna utgåva att göra eller också uppgraderar!

en: Invalid info
sv: Ogiltig information

en: Domains
sv: Domäner

en: Errors
sv: Fel

en: Public key
sv: Offentlig nyckel

en: Release
sv: Utgåva

en: Not supported
sv: Stöds inte

en: TODO
sv: Att göra

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Shared secret
sv: Hemligt ord

en: Private key
sv: Privat nyckel

en: Run cron
sv: Kör schemalagda aktiviteter

en: Run updates
sv: Kör uppdateringar

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Drupal version
sv: Version av Drupal

en: Are you sure you want to delete @name?
sv: Är du säker på att du vill ta bort @name

en: click here
sv: klicka här

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Unknown release date
sv: Okänt utgivningsdatum

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Warnings
sv: Varningar

en: Flush all caches
sv: Rensa alla cachar

en: token
sv: ersättningstecken

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Failed to get available update data.
sv: Kunde inte hämta information om tillgängliga uppdateringar.

en: No available update data
sv: Ingen tillgänglig information om uppdateringar

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Username and password
sv: Användarnamn och lösenord

en: Update this item
sv: Uppdatera detta objekt

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Advanced elements
sv: Avancerade element
