Drupal Remote Dashboard (8.x-3.13) - en to da translation catalogue (125 entries)

en: select
da: vælg

en: enabled
da: aktiveret

en: enable
da: aktiver

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Actions
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: unknown
da: ukendt

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Projects
da: Projekter

en: Project
da: Projekt

en: Project settings
da: Projektindstillinger

en: Download
da: Hent

en: Releases
da: Udgivelser

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: No log messages available.
da: Ingen logbeskeder til rådighed.

en: Password
da: Adgangskode

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Core
da: Kerne

en: View
da: Vis

en: Configure
da: Konfigurér

en: User ID
da: Bruger ID

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: Exclude
da: Ekskludér

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Good
da: God

en: Host
da: Værtsnavn

en: Update status
da: Opdateringsstatus

en: Header
da: Overskrift

en: Mode
da: Tilstand

en: Warning
da: Advarsel

en: configure
da: indstil

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Domain
da: Domæne

en: Current
da: Aktuelle

en: Desc
da: Faldende

en: Code
da: Kode

en: General
da: Generelt

en: Process
da: Behandl

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Hidden
da: Skjult

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Key
da: Nøgle

en: Messages
da: Beskeder

en: Activity
da: Aktivitet

en: Aggregate JavaScript files
da: Saml JavaScript-filer

en: Requirements
da: Krav

en: Installed
da: Installeret

en: Changed
da: Ændret

en: User name
da: Brugernavn

en: Authentication
da: Godkendelse

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Security update
da: Sikkerhedsopdatering

en: Review
da: Gennemgå

en: disable
da: deaktivér

en: Storage
da: Lagring

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: PHP Code
da: PHP-kode

en: Composer
da: Komponist

en: Language code
da: Sprogkode

en: Extension
da: Udvidelse

en: Execute PHP
da: Kør PHP

en: Build
da: Byg

en: Local
da: Lokal

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Account
da: Konto

en: Domains
da: Domæner

en: Errors
da: Fejl

en: Public key
da: Offentlig nøgle

en: Release
da: Udgivelse

en: Not supported
da: Ikke understøttet

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Supported
da: Understøttet

en: Recommended
da: Anbefalet

en: Private key
da: Privat nøgle

en: Run cron
da: Kør cron

en: Run updates
da: Kør opdateringer

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: click here
da: klik her

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Update translations
da: Opdatér oversættelser

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Default 403 (access denied) page
da: Standard 403-side (adgang nægtet)

en: Default 404 (not found) page
da: Standard 404-side (ikke fundet)

en: Aggregate and compress CSS files
da: Saml og komprimer CSS-filer.

en: All messages
da: Alle beskeder

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Warnings
da: Advarsler

en: Flush all caches
da: Tøm alle cacher

en: Library
da: Bibliotek

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Errors and warnings
da: Fejl og advarsler

en: Error messages to display
da: Fejlmeddelelser der vises

en: Cache pages for anonymous users
da: Cache sider for anonyme brugere

en: Refresh information
da: Genopfrisk information

en: Database log messages to keep
da: Databaselog-beskeder som gemmes

en: Asc
da: Stigende

en: Username and password
da: Brugernavn og adgangskode

en: Compress cached pages
da: Komprimér cachede sider

en: Update this item
da: Opdatér dette element

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
da: Ikke adgang til at afvikle %action på @entity_type_label %entity_label.
