Drupal Remote Dashboard (8.x-3.19) - en to ast translation catalogue (55 entries)

en: enable
ast: activar

en: Status
ast: Estáu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Language
ast: Llingua

en: Enabled
ast: Activáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Download
ast: Baxar

en: Version
ast: Versión

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Test
ast: Preba

en: Message
ast: Mensax

en: No log messages available.
ast: Nun hai rexistru de mensaxes.

en: Password
ast: Clave

en: Link
ast: Enllaz

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Core
ast: Motor

en: View
ast: Vista

en: Configure
ast: Configurar

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Error
ast: Fallu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Page
ast: Páxina

en: Good
ast: Bonu

en: Host
ast: Sirvidor

en: Update status
ast: Estáu de l'anovación

en: Header
ast: Encabezáu

en: Mode
ast: Mou

en: configure
ast: configurar

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Domain
ast: Dominiu

en: Code
ast: Códigu

en: General
ast: Xeneral

en: Port
ast: Puertu

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Key
ast: Llave

en: Session
ast: Sesión

en: Installed
ast: Instaláu
