Drupal Remote Dashboard (8.x-3.23) - en to bn translation catalogue (44 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: No log messages available.
bn: কোন লগ বার্তা নেই।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Configure
bn: কনফিগার

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Host
bn: হোস্ট

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Mode
bn: মোড

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Code
bn: কোড

en: General
bn: সাধারণ

en: Port
bn: পোর্ট

en: Session
bn: সেশন

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: ok
bn: ঠিক আছে

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা
