Drupal Remote Dashboard (8.x-3.24) - en to uk translation catalogue (168 entries)

en: select
uk: вибір

en: enabled
uk: увімкнено

en: enable
uk: увімкнути

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: disabled
uk: вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: unknown
uk: невідомо

en: Tags
uk: Теґи

en: Support
uk: Підтримка

en: Projects
uk: Проекти

en: Project
uk: Проект

en: Project settings
uk: Параметри проекту

en: Project types
uk: Типи проектів

en: Download
uk: Завантаження

en: Version
uk: Версія

en: Releases
uk: Версії

en: Major version
uk: Основна версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Message
uk: Повідомлення

en: No log messages available.
uk: Повідомлення в журналі відсутні.

en: Password
uk: Пароль

en: Link
uk: Посилання

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Core
uk: Ядро

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Authentication Settings
uk: Настроювання авторизації

en: Configure
uk: Налаштувати

en: User ID
uk: ID користувача

en: Error
uk: Помилка

en: Created
uk: Створено

en: Exclude
uk: Вилучити

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Host
uk: Хост

en: Update status
uk: Стан оновлення

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Filter
uk: Фільтр

en: Mode
uk: Режим

en: Warning
uk: Попередження

en: OK
uk: Гаразд

en: configure
uk: налаштувати

en: Authored by
uk: Автор

en: Domain
uk: Домен

en: Current
uk: Поточна

en: Desc
uk: Спад

en: Code
uk: Код

en: General
uk: Загальне

en: External
uk: Зовнішнє

en: Process
uk: Обробити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Encryption
uk: Шифрування

en: Port
uk: Порт

en: Hidden
uk: Приховано

en: Accounts
uk: Рахунки

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Key
uk: Ключ

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Domain ID
uk: ID домену

en: Cipher
uk: Шифр

en: Activity
uk: Активність

en: Info
uk: Інформація

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Session
uk: Сеанс

en: Cron
uk: Крон

en: Installed
uk: Встановлено

en: Branch
uk: Гілка

en: Changed
uk: Змінено

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: failed
uk: невдало

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Security update
uk: Оновлення безпеки

en: Review
uk: Перевірити

en: Finishing
uk: Завершення

en: disable
uk: вимкнути

en: Storage
uk: Сховище

en: Agent
uk: Агент

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Information
uk: Відомості

en: PHP Code
uk: Код PHP

en: Composer
uk: Композитор

en: Language code
uk: Код мови

en: Extension
uk: Розширення

en: Execute PHP
uk: Виконання PHP

en: ok
uk: гаразд

en: Build
uk: Збірка

en: Local
uk: Локаль

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Intro
uk: Вступ

en: Patches
uk: Латки

en: Domain settings
uk: Налаштування доменів

en: Domains
uk: Домени

en: Errors
uk: Помилки

en: Public key
uk: Відкритий ключ

en: Release
uk: Версія

en: Revoked
uk: Недійсний

en: Not supported
uk: Не підтримується

en: TODO
uk: ЗРОБИТИ

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Supported
uk: Підтримувані

en: Recommended
uk: Рекомендовано

en: Unsupported
uk: Непідтримуваний

en: Private key
uk: Приватний ключ

en: Run cron
uk: Запустити крон

en: Run updates
uk: Запустити оновлення

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Drupal version
uk: Версія Drupal

en: Python
uk: Пітон

en: Authentication type
uk: Тип автентифікації

en: click here
uk: натисніть тут

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Status Report
uk: Звіт про стан

en: Script
uk: Сценарій

en: Ping
uk: Пінг

en: Project ID
uk: ID проєкту

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Warnings
uk: Попередження

en: Hosts
uk: Вузли

en: Flush all caches
uk: Очистити весь кеш

en: token
uk: замінник

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Scripts
uk: Скрипти

en: Administer Drupal Remote Dashboard
uk: Адміністрування Віддаленої панелі керування Друпалом

en: Drupal Remote Dashboard
uk: Віддалена панель керування Друпалом

en: The domain name.
uk: Назва цього домену.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: TBD
uk: Ще не визначено

en: SSH2 Settings
uk: Налаштування SSH2

en: Auth mode
uk: Режим авторизації

en: Username and password
uk: Ім’я користувача та пароль

en: Cores
uk: Ядра

en: Update information
uk: Оновити дані

en: Update this item
uk: Оновити цей елемент

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
uk: Доступ на виконання дії %action з сутністю @entity_type_label %entity_label відсутній.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Advanced elements
uk: Розширені елементи

en: Requirement settings
uk: Налаштування вимог
