Drupal Remote Dashboard (8.x-3.3) - en to th translation catalogue (63 entries)

en: select
th: เลือก

en: enable
th: เปิดใช้งาน

en: Status
th: สถานะ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Version
th: รุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Good
th: ดี

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Host
th: โฮสต์

en: Update status
th: อัพเดตสถานะ

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Mode
th: รูปแบบ

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Domain
th: โดเมน

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: General
th: ทั่วไป

en: Port
th: พอร์ต

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Undefined
th: ไม่ระบุ

en: Key
th: คีย์

en: Info
th: ข้อมูล

en: Aggregate JavaScript files
th: รวมไฟล์ JavaScript

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Public key
th: กุญแจสาธารณะ

en: Run cron
th: เรียก Cron ทำงาน

en: Update translations
th: ปรับปรุงการแปล

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Default 403 (access denied) page
th: หน้าที่ให้แสดงเมื่อเจอข้อผิดพลาด 403 (access denied)

en: Default 404 (not found) page
th: หน้าที่ให้แสดงเมื่อเจอข้อผิดพลาด 404 (not found)'

en: All messages
th: ข้อความทั้งหมด

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Errors and warnings
th: ข้อผิดพลาดและคำเตือน

en: Error messages to display
th: ข้อความแสดงข้อผิดพลาด

en: Cache pages for anonymous users
th: เก็บหน้าเว็บของผู้ใช้ที่ไม่ใช่สมาชิกไว้ในแคช

en: Database log messages to keep
th: ข้อความล็อกฐานข้อมูลเพื่อเก็บ

en: Compress cached pages
th: บีบอัดแคชหน้า

en: Update this item
th: ปรับปรุงรายการนี้
