Drupal Remote Dashboard (8.x-3.4) - en to gu translation catalogue (52 entries)

en: select
gu: ચયન કરો

en: enable
gu: સક્રિય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Language
gu: ભાષા

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Link
gu: કડી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: View
gu: જુઓ

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Exclude
gu: બાકાત

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Process
gu: પ્રક્રિયા

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Undefined
gu: અનિર્ધારિત

en: Key
gu: ચાવી

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: warning
gu: ચેતવણી

en: critical
gu: ગંભીર

en: Cron
gu: ક્રોન

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: User name
gu: વપરાશકર્તાનુ નામ

en: disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: info
gu: માહિતી

en: alert
gu: ચેતવણી

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ
