Droopler (4.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (127 entries)

en: Title
nl: Titel

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Content
nl: Inhoud

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: Tags
nl: Labels

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Categories
nl: Categorieën

en: Download
nl: Downloaden

en: created
nl: aangemaakt

en: File
nl: Bestand

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: - None -
nl: - Geen -

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Update
nl: Bijwerken

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Icon
nl: Pictogram

en: mail
nl: e-mail

en: name
nl: naam

en: Display mode
nl: Weergavemodus

en: Mail
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Last post
nl: Laatste bericht

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Off
nl: Uit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Gallery
nl: Album

en: Normal
nl: Normaal

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Desc
nl: Aflopend

en: Loop
nl: Lus

en: Counter
nl: Teller

en: Close
nl: Sluiten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: Posts
nl: Berichten

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: E-mail body
nl: E-mail bericht

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Reference
nl: Referentie

en: Carousel
nl: Carrousel

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Products
nl: Producten

en: image
nl: afbeelding

en: Facets
nl: Facetten

en: Player settings
nl: Speler-instellingen

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: medium
nl: gemiddeld

en: Apply
nl: Toepassen

en: Teaser text
nl: Teaser tekst

en: small
nl: klein

en: large
nl: groot

en: Form
nl: Formulier

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Language code
nl: Taalcode

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Button type
nl: Knoptype

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Next »
nl: Volgende »

en: Top content
nl: Inhoud bovenkant

en: File download
nl: Bestand downloaden

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Video settings
nl: Video-instellingen

en: Meta tags
nl: Metatags

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Light
nl: Licht

en: Image width
nl: Breedte afbeelding

en: Cover
nl: Omslag

en: Ruby
nl: Robijnrood

en: Primary
nl: Primair

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Sort options
nl: Sorteeropties

en: Secondary
nl: Secundair

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: - All -
nl: - Alle -

en: Installed %module module.
nl: %module-module geïnstalleerd.

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Product images
nl: Productafbeeldingen

en: Long text
nl: Tekst (lang)

en: No defined styles
nl: Geen stijlen gedefinieerd

en: Creating content
nl: Het aanmaken van inhoud

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Select any filter and click on Apply to see results
nl: Selecteer een van de filters en klik op 'Toepassen' om het resultaat te zien

en: Block field
nl: Blokveld

en: {current} of {total}
nl: {current} van {total}

en: « Prev
nl: « Vorige

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Dark
nl: Donker

en: Asc
nl: Oplopend

en: stop slideshow
nl: stop de slideshow

en: Blog teaser
nl: Blog-teaser

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Wide
nl: Breed

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Gallery Item
nl: Albumitem

en: Link format settings
nl: Instellingen linkopmaak

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Muted
nl: Gedempt

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Danger
nl: Gevaar

en: Side by side
nl: Naast elkaar

en: Media item
nl: Media-item

en: Heading type
nl: Kop-type
