Droopler (8.x-2.0-rc1) - en to da translation catalogue (137 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: enabled
da: aktiveret

en: disabled
da: deaktiveret

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Categories
da: Kategorier

en: Download
da: Hent

en: unpublished
da: afpubliceret

en: created
da: oprettet

en: File
da: Fil

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Number
da: Antal

en: - None -
da: - Ingen -

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Update
da: Opdatér

en: Icon
da: Ikon

en: Updated
da: Opdateret

en: name
da: navn

en: Display mode
da: Visningstilstand

en: Attachment
da: Bilag

en: Picture
da: Billede

en: Mail
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: All
da: Alle

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Gallery
da: Galleri

en: Items
da: Overskrifter

en: Details
da: Detaljer

en: Desc
da: Faldende

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: User login
da: Log ind

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Counter
da: Tæller

en: Filters
da: Filtre

en: Close
da: Luk

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Hidden
da: Skjult

en: Token
da: Symbol

en: Front page
da: Forside

en: Topics
da: Emner

en: Posts
da: Indlæg

en: E-mail body
da: E-mail tekst

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: Product
da: Produkt

en: Changed
da: Ændret

en: Products
da: Produkter

en: Document
da: Dokument

en: New
da: Ny

en: image
da: billede

en: Facets
da: Facetter

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Default value
da: Standardværdi

en: medium
da: mellem

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: small
da: lille

en: large
da: stor

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Form
da: Formular

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Language code
da: Sprogkode

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Columns
da: Kolonner

en: Offset
da: Forskydning

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Paragraph
da: Afsnit

en: File download
da: Fil download

en: Button text
da: Knaptekst

en: Video settings
da: Indstillinger for video

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Personal contact form
da: Personlig kontaktformular

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Show more
da: Vis flere

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Show less
da: Vis færre.

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Long text
da: Lang tekst

en: No defined styles
da: Intet format defineret

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Image style
da: Billedformat

en: Select any filter and click on Apply to see results
da: Vælg et filter og klik på Anvend for at se resultater

en: Previous page
da: Forrige side

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Learn more
da: Lær mere

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Asc
da: Stigende

en: Blog teaser
da: Blog-teaser

en: Blog post
da: Blogindlæg

en: Wide
da: Bred

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Link format settings
da: Link-format

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Site header
da: Sidehovede

en: Muted
da: Dæmpet

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: By @author @time ago
da: Af @author for @time siden

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal
