Droopler (8.x-2.0-rc2) - en to am translation catalogue (41 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Search
am: ፈልግ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Help
am: እርዳታ

en: Update
am: አዘምን

en: ID
am: አይዲ

en: n/a
am: አይመለከተውም

en: Mail
am: ደብዳቤ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: File download
am: ፋይል ማውረድ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
