Droopler (8.x-2.0-rc2) - en to bs translation catalogue (53 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Description
bs: Opis

en: Tags
bs: Tagovi

en: Categories
bs: Kategorije

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Search
bs: Pretraga

en: Number
bs: Broj

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Image
bs: Slika

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Menu
bs: Meni

en: Attachment
bs: Prilog

en: Picture
bs: Slika

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Last post
bs: Zadnji post

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Details
bs: Detalji

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Add new comment
bs: Dodaj novi komentar

en: Filters
bs: Filteri

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Topics
bs: Teme

en: Posts
bs: Postovi

en: Products
bs: Proizvodi

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Apply
bs: Primjeni

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Personal contact form
bs: Lični kontakt formular

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
