Droopler (8.x-2.1-rc1) - en to ar translation catalogue (132 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Item
ar: عنصر

en: disabled
ar: معطَّل

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Quantity
ar: الكمية

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Download
ar: تحميل

en: view
ar: عرض

en: unpublished
ar: غير منشور

en: File
ar: ملف

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Summary
ar: الملخص

en: Update
ar: تحديث

en: Icon
ar: أيقونة

en: Menu
ar: القائمة

en: Teaser
ar: موجز

en: mail
ar: البريد

en: Updated
ar: التحديث

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Attachment
ar: المرفق

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Picture
ar: الصورة

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: All
ar: الكل

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Items
ar: أخبار

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Details
ar: التفاصيل

en: Price
ar: السعر

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Forum
ar: المنتدى

en: Loop
ar: حلقة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Blog
ar: المدونة

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Counter
ar: عداد

en: Filters
ar: المرشحات

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Hidden
ar: مخفي

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Reference
ar: مرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Product
ar: المنتج

en: Changed
ar: تم التغير

en: Products
ar: المنتجات

en: Orders
ar: الطلبات

en: Document
ar: وثيقة

en: New
ar: جديد

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: image
ar: صورة

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: medium
ar: متوسط

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: small
ar: صغير

en: large
ar: كبير

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Form
ar: النموذج

en: Editor
ar: محرر

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Administrator
ar: مدير

en: Columns
ar: أعمدة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: File download
ar: تنزيل الملف

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Personal contact form
ar: استمارة الاتصال الشخصية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Long text
ar: نص طويل

en: No defined styles
ar: لا توجد أشكال معرفة

en: Creating content
ar: إنشاء محتوى

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Payment instructions
ar: تعليمات الدفع

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Order number
ar: رقم الطلب

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Asc
ar: تصاعدي

en: You have not placed any orders with us yet.
ar: لم تنشئ أي طلبات معنا بعد.

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع
