Droopler (8.x-2.1-rc1) - en to cs translation catalogue (151 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: enabled
cs: zapnuto

en: Item
cs: Položka

en: disabled
cs: vypnuto

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Quantity
cs: Množství

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Categories
cs: Kategorie

en: Download
cs: Stáhnout

en: view
cs: zobrazit

en: unpublished
cs: skryto

en: File
cs: Soubor

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: Number
cs: Číslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Help
cs: Nápověda

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Icon
cs: Ikona

en: Teaser
cs: Úvodník

en: mail
cs: pošta

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Display mode
cs: Režim zobrazení

en: Total
cs: Celkem

en: Attachment
cs: Příloha

en: n/a
cs: není

en: Picture
cs: Obrázek

en: Mail
cs: E-mail

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: All
cs: Vše

en: Last post
cs: Poslední

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Bottom
cs: Dole

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Off
cs: Vypnuto

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Items
cs: Položky

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Details
cs: Detaily

en: Price
cs: Cena

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Forum
cs: Fórum

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: User login
cs: Přihlášení

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Filters
cs: Filtry

en: Close
cs: Zavřít

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full
cs: Celé

en: Hidden
cs: Skryté

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: Topics
cs: Témata

en: Posts
cs: Příspěvků

en: Controls
cs: Ovládání

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: Product
cs: Produkt

en: Changed
cs: Změněno

en: Products
cs: Produkty

en: Orders
cs: Objednávky

en: New
cs: Nové

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: image
cs: obrázek

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: medium
cs: střední

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: large
cs: velké

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Form
cs: Formulář

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Columns
cs: Sloupce

en: Offset
cs: Posun

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Next »
cs: Následující »

en: File download
cs: Stažení souboru

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Billing Information
cs: Fakturační údaje

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: - All -
cs: - Vše -

en: Payment Method
cs: Způsob platby

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Product images
cs: Obrázky produktu

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Show more
cs: Zobrazit více

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Shipping Information
cs: Doručovací údaje

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Long text
cs: Dlouhý text

en: No defined styles
cs: Žádné definované styly

en: Creating content
cs: Vytváření obsahu

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Payment instructions
cs: Instrukce pro platbu

en: {current} of {total}
cs: {current} z {total}

en: « Prev
cs: « Předchozí

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Order number
cs: Číslo objednávky

en: Text Formats
cs: Textové formáty

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Social media
cs: Sociální média

en: You have not placed any orders with us yet.
cs: Doposud nebyly provedeny žádné objednávky.

en: Master
cs: Nadřízené

en: Wide
cs: Široký

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Plugin ID
cs: ID pluginu

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: By @author @time ago
cs: Od @author před @time

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: Max 1300x1300
cs: Max. 1300x1300

en: Max 2600x2600
cs: Max. 2600x2600

en: Max 325x325
cs: Max. 325x325

en: Max 650x650
cs: Max. 650x650

en: Narrow
cs: Úzký
