Droopler (8.x-2.1-rc3) - en to sv translation catalogue (147 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: enabled
sv: aktiverad

en: E-mail
sv: E-post

en: Item
sv: Artikel

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Remove
sv: Ta bort

en: Quantity
sv: Antal

en: Tags
sv: Etiketter

en: Download
sv: Ladda ned

en: view
sv: visa

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: created
sv: skapad

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: categories
sv: kategorier

en: Update
sv: Uppdatera

en: Menu
sv: Meny

en: mail
sv: e-post

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: name
sv: namn

en: Total
sv: Totalt

en: Attachment
sv: Bilaga

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Mail
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Last post
sv: Senaste inlägg

en: Page
sv: Sida

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Gallery
sv: Galleri

en: Details
sv: Detaljer

en: Price
sv: Pris

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: Blog
sv: Blogg

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Filters
sv: Filter

en: Close
sv: Stäng

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Hidden
sv: Dold

en: Manual
sv: Manuell

en: Front page
sv: Startsida

en: Topics
sv: Ämnen

en: Posts
sv: Inlägg

en: Controls
sv: Kontroller

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Reference
sv: Referens

en: Cart
sv: Varukorg

en: Product
sv: Vara

en: Changed
sv: Ändrad

en: Products
sv: Varor

en: Orders
sv: Beställningar

en: Document
sv: Dokument

en: New
sv: Ny

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: medium
sv: mellan

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: small
sv: liten

en: large
sv: stor

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Form
sv: Formulär

en: Editor
sv: Redaktör

en: Language code
sv: Språkkod

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Next »
sv: Nästa »

en: Button text
sv: Knapptext

en: Video settings
sv: Inställningar för video

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Cover
sv: Täcka

en: Sort options
sv: Alternativ för sortering

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: - All -
sv: - Alla -

en: Payment Method
sv: Betalningssätt

en: Pagination
sv: Paginering

en: Installed %module module.
sv: Installerade modul %module.

en: Personal contact form
sv: Personligt kontaktformulär

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Show more
sv: Visa fler

en: Shipping Information
sv: Leveransinformation

en: No defined styles
sv: Inga definierade stilar

en: Creating content
sv: Skapande av innehåll

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: Payment instructions
sv: Instruktioner för betalning

en: {current} of {total}
sv: {current} av {total}

en: « Prev
sv: « Föregående

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Order number
sv: Beställningsnummer

en: Text Formats
sv: Textformat

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: stop slideshow
sv: dtoppa bildspel

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Wide
sv: Bred

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create_content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Site header
sv: Sidhuvud för webbplats

en: Page @items.current
sv: Sida @items.current

en: By @author @time ago
sv: Av @author @time sedan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal

en: start slideshow
sv: starta bildspel

en: Order Confirmation
sv: Orderbekräftelse

en: Order #@number details:
sv: Detaljer för order #@number:

en: Your order number is @number.
sv: Ditt ordernummer är @number.

en: You can view your order on your account page when logged in.
sv: Du kan se din beställning på din kontosida när du är inloggad.

en: Heading type
sv: Rubriktyp
