Droopler (8.x-2.2-rc1) - en to is translation catalogue (59 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: E-mail
is: Teldupostur

en: disabled
is: óvirkjað

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Tags
is: Frámerki

en: Categories
is: Bólkar

en: Download
is: Tak niður

en: view
is: vís

en: Advanced options
is: Framkomnar setingar

en: Date
is: Dagfesting

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: - None -
is: - Einki -

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: categories
is: bólkar

en: Default
is: Standard

en: Update
is: Dagfør

en: Small
is: Lítið

en: Menu
is: Valmynd

en: mail
is: teldupostur

en: Updated
is: Dagført

en: Attachment
is: Viðfesti

en: Mail
is: Teldupostur

en: Created
is: Stovnað

en: Node
is: Knútur

en: All
is: Øll

en: Last post
is: Seinasti postur

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Custom
is: Sergjørt

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Items
is: Liðir

en: Medium
is: Miðal

en: Details
is: Nágreining

en: Blog
is: Blogga

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Filters
is: Filtur

en: Hidden
is: Krógvað

en: Topics
is: Evni

en: Posts
is: Postar

en: Gray
is: Grátt

en: image
is: mynd

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Subtitle
is: Næsta yvirskrift

en: Language code
is: Málkota

en: File download
is: Fílu niðurtøka

en: Save and continue
is: Goym og halt áfram

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Installed %module module.
is: Legði inn %module mótul.

en: Long text
is: Langur tekstur
