Droopler (8.x-2.2-rc1) - en to is translation catalogue (99 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: enabled
is: virkt

en: E-mail
is: Netfang

en: Item
is: Hlutur

en: disabled
is: óvirkt

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Quantity
is: Magn

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Categories
is: Flokkar

en: Download
is: Hala niður

en: view
is: skoða

en: unpublished
is: óbirt

en: created
is: stofnað

en: File
is: Skrá

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Number
is: Númer

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Update
is: Uppfæra

en: Small
is: Lítið

en: Icon
is: Táknmynd

en: Menu
is: Valmynd

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: mail
is: póstur

en: Updated
is: Uppfært

en: Display mode
is: Birtingarhamur

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Attachment
is: Viðhengi

en: n/a
is: á ekki við

en: Mail
is: Póstur

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Items
is: Hlutir

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Details
is: Nánar

en: Price
is: Verð

en: State
is: Fylki

en: Blog
is: Blogg

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Filters
is: Síur

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Hidden
is: Falið

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Product
is: Vara

en: Products
is: Vörur

en: Orders
is: Pantanir

en: Gray
is: Grár

en: New
is: Nýtt

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: image
is: mynd

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: small
is: smátt

en: large
is: stórt

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: File download
is: Hlaða niður skrá

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Billing Information
is: Greiðsluupplýsingar

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Shop
is: Verslun

en: Product Images
is: Vörumyndir

en: Thank you for your order!
is: Takk fyrir pöntunina!

en: User orders
is: Pantanir notanda

en: Order Confirmation
is: Staðfesting á pöntun
