Droopler (8.x-2.2-rc1) - en to uk translation catalogue (206 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: enabled
uk: увімкнено

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Item
uk: Елемент

en: disabled
uk: вимкнено

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Quantity
uk: Кількість

en: On
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Support
uk: Підтримка

en: Categories
uk: Категорії

en: Download
uk: Завантаження

en: view
uk: переглянути

en: unpublished
uk: неопубліковане

en: created
uk: створений

en: File
uk: Файл

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: - None -
uk: - Немає -

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: categories
uk: категорії

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Update
uk: Оновити

en: Small
uk: Мале

en: Icon
uk: Іконка

en: Menu
uk: Меню

en: Teaser
uk: Анонс

en: mail
uk: пошта

en: Updated
uk: Оновлено

en: name
uk: ім'я

en: Display mode
uk: Режим відображення

en: Total
uk: Всього

en: Attachment
uk: Долучення

en: n/a
uk: н/д

en: Mail
uk: Пошта

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: Last post
uk: Останній допис

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Bottom
uk: Знизу

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Gallery
uk: Галерея

en: Items
uk: Елементи

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Medium
uk: Середній

en: Media
uk: Медіа

en: Details
uk: Подробиці

en: Price
uk: Ціна

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Forum
uk: Форум

en: Loop
uk: Цикл

en: Blog
uk: Блоґ

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Counter
uk: Лічильник

en: Banner
uk: Банер

en: Filters
uk: Фільтри

en: Close
uk: Закрити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Full
uk: Повністю

en: Hidden
uk: Приховано

en: Token
uk: Замінник

en: Manual
uk: Вручну

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: Controls
uk: Елементи керування

en: E-mail body
uk: Вміст листа

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Reference
uk: Посилання

en: Video
uk: Відео

en: Carousel
uk: Карусель

en: Engines
uk: Рушії

en: Cart
uk: Кошик

en: Product
uk: Товар

en: Changed
uk: Змінено

en: Products
uk: Товари

en: Orders
uk: Замовлення

en: Gray
uk: Сірий

en: Document
uk: Документ

en: New
uk: Нові

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: image
uk: зображення

en: Facets
uk: Фасети

en: Player settings
uk: Параметри програвача

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Embed code
uk: Код вставки

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Default value
uk: Базове значення

en: medium
uk: середній

en: Apply
uk: Застосувати

en: Teaser text
uk: Текст анонсу

en: small
uk: малий

en: large
uk: великий

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Form
uk: Форма

en: Editor
uk: Редактор

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Language code
uk: Код мови

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Show all
uk: Показати все

en: Offset
uk: Зміщення

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Tags:
uk: Теґи:

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Next »
uk: Наступна »

en: File download
uk: Завантаження файла

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Video settings
uk: Параметри відео

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: Billing Information
uk: Інформація про платника

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Primary
uk: Основні

en: Sort options
uk: Параметри впорядкування

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: - All -
uk: - Усе -

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Installed %module module.
uk: Встановлено модуль %module.

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Shipping Information
uk: Інформація для доставки

en: Long text
uk: Довгий текст

en: No defined styles
uk: Визначені стилі відсутні

en: Creating content
uk: Створення матеріалу

en: Shop
uk: Магазин

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Big
uk: Великий

en: Select any filter and click on Apply to see results
uk: Щоб побачити результат, виберіть довільний фільтр і натисніть "Застосувати"

en: Block field
uk: Поле з блоком

en: Payment instructions
uk: Вказівки з оплати

en: {current} of {total}
uk: {current} з {total}

en: « Prev
uk: « Попередня

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Order number
uk: Номер замовлення

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Gallery thumbnail
uk: Мініатюра галереї

en: Asc
uk: Зрост

en: You have not placed any orders with us yet.
uk: Ви поки що не зробили у нас жодних замовлень.

en: Master
uk: Головне

en: Counters
uk: Лічильники

en: stop slideshow
uk: зупинити слайд-шоу

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Wide
uk: Широкий

en: Header layout
uk: Макет верхнього колонтитулу

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Padding Top
uk: Внутрішній відступ зверху

en: Padding Bottom
uk: Внутрішній відступ знизу

en: Margin Top
uk: Верхня межа

en: Margin Bottom
uk: Нижня межа

en: Product Images
uk: Зображення товару

en: Thank you for your order!
uk: Дякуємо за ваше замовлення!

en: extra
uk: додаткові

en: Normal text
uk: Звичайний текст

en: Link format settings
uk: Налаштування формату посилання

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки не створено. Щоб додати новий тип матеріалу, відвідайте сторінку <a href="@create_content">створення типів матеріалу</a>.

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: Muted
uk: Приглушено

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: By @author @time ago
uk: Створено @author @time тому

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Narrow
uk: Вузький

en: Product variation
uk: Варіація товару

en: User orders
uk: Користувацькі замовлення

en: Display a list of placed orders for a user.
uk: Відобразити список розміщених замовлень для користувача.

en: start slideshow
uk: почати слайд-шоу

en: Side by side
uk: Пліч-о-пліч

en: order_items: Order Item
uk: order_items: Позиція замовлення

en: Order Confirmation
uk: Підтвердження замовлення

en: Order #@number details:
uk: Подробиці замовлення #@number

en: Your order number is @number.
uk: Ваш номер замовлення - @number.

en: You can view your order on your account page when logged in.
uk: Ви можете переглянути ваше замовлення на сторінці вашого облікового запису, якщо залоговані.

en: Media item
uk: Елемент медіа

en: Heading type
uk: Тип заголовку
