Droopler (8.x-2.2) - en to fa translation catalogue (144 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: enabled
fa: فعال

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Item
fa: آیتم

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Quantity
fa: تعداد

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Download
fa: دانلود

en: view
fa: مشاهده

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: created
fa: ایجاد شده

en: File
fa: فایل

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: categories
fa: دسته‌ها

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Small
fa: کوچک

en: Icon
fa: شمایل

en: Menu
fa: منو

en: Teaser
fa: خلاصه

en: mail
fa: فرستادن

en: Updated
fa: به‌روز

en: name
fa: نام

en: Display mode
fa: نحوه نمایش

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Attachment
fa: پیوست

en: n/a
fa: هیچ

en: Mail
fa: ارسال پست

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Custom
fa: سفارشی

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Gallery
fa: گالری

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Media
fa: رسانه

en: Details
fa: جزئیات

en: Price
fa: قیمت

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Forum
fa: انجمن

en: Loop
fa: حلقه

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Counter
fa: شمارنده

en: Filters
fa: فیلترها

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Hidden
fa: پنهان

en: Token
fa: توکن

en: Manual
fa: دستی

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Reference
fa: ارجاع

en: Video
fa: ویدیو

en: Cart
fa: سبد خرید

en: Product
fa: محصول

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Products
fa: محصولات

en: Orders
fa: سفارش‌ها

en: Gray
fa: خاکستری

en: Document
fa: سند

en: New
fa: جدید

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: image
fa: تصویر

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Apply
fa: تایید

en: small
fa: کوچک

en: large
fa: بزرگ

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Form
fa: فرم

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Language code
fa: کد زبان

en: Autoplay
fa: پخش خودکار

en: Show all
fa: نمایش همه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Tags:
fa: برچسب‌ها:

en: File download
fa: دریافت فایل

en: Video settings
fa: تنظیمات ویدیو

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Billing Information
fa: اطلاعات صورتحساب

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Primary
fa: اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: Payment Method
fa: شیوه‌ی پرداخت

en: Installed %module module.
fa: ماژول %module نصب شد.

en: Shipping Information
fa: اطلاعات ارسال کالا

en: Long text
fa: متن طولانی

en: No defined styles
fa: سبکی تعریف نشده

en: Creating content
fa: ایجاد محتوا

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Order number
fa: شماره سفارش

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Asc
fa: صعودی

en: You have not placed any orders with us yet.
fa: شما هنوز هیچ سفارشی در این سایت انجام نداده اید.

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: ارجاع موجودیت

en: Wide
fa: پهن

en: Product Images
fa: تصاویر کالا

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری

en: Narrow
fa: باریک
