Droopler (8.x-2.2) - en to fi translation catalogue (159 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: enabled
fi: käytössä

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Item
fi: Nimike

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Download
fi: Lataa

en: view
fi: näkymä

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: created
fi: luotu

en: File
fi: Tiedosto

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitys

en: Small
fi: Pieni

en: Icon
fi: Ikoni

en: Menu
fi: Valikko

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: mail
fi: posti

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Display mode
fi: Esitysmuoto

en: Total
fi: Yhteensä

en: Attachment
fi: Liite

en: n/a
fi: ei mitään

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Gallery
fi: Galleria

en: Items
fi: Aiheet

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Price
fi: Hinta

en: State
fi: Tila

en: Forum
fi: Foorumi

en: Loop
fi: Kierros

en: Blog
fi: Blogi

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Counter
fi: Laskuri

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Close
fi: Sulje

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Token
fi: Muuttuja

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Topics
fi: Aiheet

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Controls
fi: Hallintavaihtoehdot

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Reference
fi: Viittaus

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Product
fi: Tuote

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Products
fi: Tuotteet

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Gray
fi: Harmaa

en: New
fi: Uusi

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: image
fi: kuva

en: Player settings
fi: Esityskerroksen asetukset

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: medium
fi: keskikokoinen

en: Apply
fi: Käytä

en: small
fi: pieni

en: large
fi: suuri

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Form
fi: Kaavake

en: Editor
fi: Editori

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Next »
fi: Seuraava »

en: File download
fi: Tiedoston lataus

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Billing Information
fi: Laskutustiedot

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Cover
fi: Kansi

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Installed %module module.
fi: Asennettiin %module moduuli.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Show more
fi: Näytä enemmän

en: Shipping Information
fi: Toimitustiedot

en: Long text
fi: Pitkä teksti

en: No defined styles
fi: Ei määriteltyjä tyylejä

en: Creating content
fi: Sisällön luominen

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Payment instructions
fi: Maksuohjeet

en: {current} of {total}
fi: {current} / {total}

en: « Prev
fi: « Edellinen

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Order number
fi: Tilauksen numero

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Gallery thumbnail
fi: Gallerian esikatselukuva

en: You have not placed any orders with us yet.
fi: Sinulla ei ole vielä tilauksia.

en: Master
fi: Isäntä

en: Create your account
fi: Luo käyttäjätunnuksesi

en: Counters
fi: Laskurit

en: stop slideshow
fi: pysäytä kuvaesitys

en: Blog teaser
fi: Bloginäyte

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Wide
fi: Leveä

en: Product Images
fi: Tuotekuvat

en: Thank you for your order!
fi: Kiitos tilauksestasi!

en: Site header
fi: Sivuston ylätunniste

en: Page @items.current
fi: Sivu @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Narrow
fi: Kapea

en: User orders
fi: Käyttäjän tilaukset

en: Order Confirmation
fi: Tilausvahvistus

en: Order #@number details:
fi: Tilauksen #@number tiedot:

en: Set a password to save your details for next time.
fi: Valitse salasana tallentaaksesi tietosi seuraavaa kertaa varten.
