Droopler (8.x-2.2) - en to jv translation catalogue (74 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: disabled
jv: mati

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Tags
jv: Tautan

en: Categories
jv: Kategori

en: Download
jv: Undhuh

en: view
jv: tampilan

en: File
jv: Berkas

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Number
jv: Angka

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Image
jv: Gambar

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Small
jv: Cilik

en: Icon
jv: Ikon

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: mail
jv: serat

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Mail
jv: Surat

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Last post
jv: Kiriman terakhir

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Custom
jv: Kostum

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Items
jv: Item

en: Medium
jv: Sedheng

en: Details
jv: Lengkapé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Posts
jv: Kiriman

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: image
jv: gambar

en: Default value
jv: Biji gawan

en: medium
jv: sedeng

en: small
jv: cilik

en: large
jv: gedh

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: File download
jv: Ngundhuh berkas

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Installed %module module.
jv: Masang modul %module.

en: Long text
jv: Teks dawa

en: No defined styles
jv: Ora ānā gagrag

en: Creating content
jv: Nggawé konten

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: Text Formats
jv: Format tèks

en: Asc
jv: Urut Maju
