Droopler (8.x-2.2) - en to kn translation catalogue (82 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Support
kn: ಬೆಂಬಲ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Last post
kn: ಕೊನೆಯ ಲೇಖನ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Forum
kn: ಫಾರಮ್

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Topics
kn: ವಿಷಯಗಳು

en: Posts
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು

en: Controls
kn: ನಿಯಂತ್ರಣಗಳು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Gray
kn: ಬೂದು

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: New
kn: ಹೊಸ

en: image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Editor
kn: ಸಂಪಾದಕ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Installed %module module.
kn: %module ಮಾಡ್ಯುಲ್ ಇನ್ಸ್ಟಾಲ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ
