dropzonejs (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: File upload error. Could not move uploaded file.
nl: Fout bij uploaden van bestand. Geüpload bestand kon niet verplaatst worden.

en: About
nl: Over

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
nl: Om veiligheidsredenen werd de naam van de upload gewijzigd in: %filename

en: The specified file %name could not be uploaded.
nl: Het bestand %name kon niet worden geüpload.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
nl: Upload fout. Het geüploade bestand %file kon niet naar %destination worden verplaatst.

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: Media type
nl: Mediatype

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
nl: Het bestand kon niet worden geupload omdat de doelmap %destination ongeldig is.

en: Upload location
nl: Upload-locatie

en: Dropzone library missing
nl: Dropzone-bibliotheek ontbreekt

en: Dropzone upload files
nl: Upload-dropzone

en: Allow uploading of files via dropzonejs.
nl: Maakt het mogelijk om bestanden te uploaden via dropzonejs.

en: Drop files here to upload them
nl: Plaats hier bestanden om ze te uploaden

en: Some files that you are trying to upload did not pass validation. Requirements are: max file %size, allowed extensions are %extensions
nl: Enkele bestanden die werden geüpload zijn niet door de validatie gekomen. Vereisten zijn: maximale bestandsgrootte %size, toegestane extensies zijn %extensions

en: At least one valid file should be uploaded.
nl: Er dient tenminste één geldig bestand te worden geüpload.

en: Adds DropzoneJS upload integration.
nl: Voegt DropzoneJS upload-integratie toe.

en: Adds DropzoneJS upload integration that saves Media entities.
nl: Voegt DropzoneJS upload-integratie toe voor het opslaan van Media-entiteiten.

en: The file could not be saved because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
nl: Het bestand kon niet worden opgeslagen omdat het te groot is.

en: The file could not be saved because the upload did not complete.
nl: Het bestand kon niet worden opgeslagen omdat de upload niet afgerond werd.

en: The file could not be saved. An unknown error has occurred.
nl: Het bestand kon niet worden opgeslagen. Een onbekende fout is opgetreden.

en: There was a problem while processing the file named @name
nl: Er is een probleem opgetreden tijdens het verwerken van het bestand @name

en: Dropzonejs requires the dropzone.min.js library.
            Download it (https://github.com/enyo/dropzone) and place it in the
            libraries folder (/libraries)
nl: Dropzonejs gebruikt de dropzone.min.js-bibliotheek. Download de bibliotheek (https://github.com/enyo/dropzone) en plaats deze in de libraries-map (/libraries)

en: DropzoneJS settings
nl: DropzoneJS-instellingen

en: Temporary directory location
nl: Locatie van de tijdelijke map

en: Files could not be uploaded because the destination directory %destination is not configured correctly.
nl: Bestanden konden niet worden geüpload omdat de doelmap %destination niet goed geconfigureerd is.

en: Dropzone drag-n-drop zone text
nl: Dropzone drag-n-drop zone-tekst

en: Maximum size of files
nl: Maximale bestandsgrootte
