DropzoneJS (8.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Edit
id: Sunting

en: Allowed file extensions
id: Ekstensi berkas yang diperbolehkan

en: File upload error. Could not move uploaded file.
id: Kesalahan unggah berkas. Tidak dapat memindahkan berkas terunggah.

en: About
id: Tentang

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
id: Untuk alasan keamanan, file yang anda unggah diganti namanya menjadi %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
id: Berkas %name tidak dapat diunggah

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
id: Kesalahan unggah. Tidak dapat memindahkan berkas terunggah %file ke tujuan %destination.

en: File upload
id: Unggah File

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
id: berkas tidak dapat diunggah karena tujuan %destination tidak valid
