DropzoneJS (8.x-2.7) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: or
it: o

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: File upload error. Could not move uploaded file.
it: Errore durante il caricamento. Impossibile spostare il file caricato.

en: About
it: Informazioni

en: Crop
it: Ritaglia

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
it: Per ragioni di  sicurezza il file che hai caricato è stato rinominato in %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
it: Il file specificato %name non può essere caricato.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
it: Errore di caricamento. Impossibile spostare il file %file nella destinazione %destination.

en: Maximum height
it: Altezza massima

en: Maximum width
it: Larghezza massima

en: Form mode
it: Modalità form

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Max height
it: Altezza massima

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
it: Il file non può essere caricato perché la destinazione  %destination non è valida.
