DropzoneJS (8.x-2.8) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Edit
ja: 編集

en: Remove file
ja: ファイルを除去

en: Media
ja: メディア

en: GB
ja: イギリス

en: or
ja: または

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ja: ファイルのアップロードエラー : アップロードされたファイルを移動することができませんでした。

en: About
ja: アバウト

en: Crop
ja: トリミング

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ja: セキュリティー上の理由から、アップロードされたファイルは %filename にリネームされました。

en: The specified file %name could not be uploaded.
ja: 指定されたファイル %name をアップロードできませんでした。

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ja: ファイルアップロードエラー: アップロードされたファイル %file を保存先 %destination へ移動できませんでした。

en: Maximum height
ja: 最大高さ

en: Maximum width
ja: 最大幅

en: Form mode
ja: フォームモード

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
ja: 保存先 %destination が無効なため、ファイルをアップロードできませんでした。

en: A maximum of @count files can be uploaded.
ja: 最大 @count 個のファイルをアップロード可能です。
