DROWL Media (3.1.0) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Background
fa: زمینه

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: MIME Type
fa: نوع

en: Updated
fa: به‌روز

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: Table
fa: جدول

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Button
fa: دکمه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Video
fa: ویدیو

en: Installed
fa: نصب شده

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Grid
fa: شبکه

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: The directory %directory does not exist.
fa: پوشه %directory وجود ندارد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Light
fa: روشن

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: The directory %directory is not writable.
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست.

en: Media Library
fa: کتابخانه رسانه

en: Dark
fa: تاریک

en: Slides
fa: اسلایدها

en: Asc
fa: صعودی
