DROWL Media (3.1.19) - en to cs translation catalogue (56 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Language
cs: Jazyk

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: unpublished
cs: skryto

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Default
cs: Výchozí

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Creation date
cs: Datum vytvoření

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: Table
cs: Tabulka

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Button
cs: Tlačítko

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Caption
cs: Popisek

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Grid
cs: Mřížka

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: Offset
cs: Posun

en: Preview image
cs: Náhled obrázku

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: X-Large
cs: Extra velký (X-Large)

en: Close overlay
cs: Zavřít překryv

en: Asc
cs: Vzestupně
