DROWL Media (4.0.3) - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Language
hr: Jezik

en: More
hr: Više

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Reset
hr: Poništi

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Default
hr: Zadano

en: Background
hr: Pozadina

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Updated
hr: Osvježeno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: Widget
hr: Cinculator

en: Desc
hr: Silazno

en: Table
hr: Tablica

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Button
hr: Gumb

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Installed
hr: Instaliran

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Grid
hr: Mreža

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: The directory %directory is not writable.
hr: U direktorij %directory se ne može pisati.

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Bottom center
hr: Dno sredina

en: Close overlay
hr: Zatvori Plutajuću ploču

en: Asc
hr: Uzlazno
