DROWL Media (4.0.3) - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Slideshow
mr: चलचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Language
mr: भाषा

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Download
mr: डाउनलोड

en: unpublished
mr: अप्रकाशीत

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Updated
mr: सुधारित

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित
