DROWL Media (4.0.3) - en to nl translation catalogue (70 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: More
nl: Meer

en: Action
nl: Actie

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Download
nl: Downloaden

en: unpublished
nl: niet gepubliceerd

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Background
nl: Achtergrond

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Desc
nl: Aflopend

en: Table
nl: Tabel

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Button
nl: Knop

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Grid
nl: Raster

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: The directory %directory does not exist.
nl: De map %directory bestaat niet.

en: Preview image
nl: Voorbeeldweergave

en: Infinite
nl: Oneindig

en: Light
nl: Licht

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Button style
nl: Knopstijl

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: The directory %directory is not writable.
nl: Map %directory is niet schrijfbaar.

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Top center
nl: Middenboven

en: Bottom center
nl: Middenonder

en: Close overlay
nl: Overlay sluiten

en: Dark
nl: Donker

en: Asc
nl: Oplopend

en: Media type
nl: Mediatype

en: License information
nl: Licentie-informatie

en: Media library
nl: Media-bibliotheek

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
nl: Het automatisch aanmaken van deze map is mislukt, waarschijnlijk door een probleem met bestandsrechten. Maak de map handmatig aan met de juiste bestandsrechten, of zorg dat het installatieprogramma de rechten krijgt om de map automatisch aan te maken. Zie voor meer informatie het bestand INSTALL.txt of het <a href=":handbook_url">online handboek</a>.

en: Media name
nl: Medianaam

en: Find and manage media.
nl: Media zoeken en beheren.

en: Name (A-Z)
nl: Naam (A-Z)

en: Name (Z-A)
nl: Naam (Z-A)

en: Allows users to browse and administer media items
nl: Gebruikers kunnen door media items bladeren en ze beheren

en: Widget (table)
nl: Widget (tabel)
