DROWL Media (4.0.6) - en to sv translation catalogue (69 entries)

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: More
sv: Mer

en: Action
sv: Åtgärd

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Download
sv: Ladda ned

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Default
sv: Förvald

en: Background
sv: Bakgrund

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Creation date
sv: Datum skapad

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: File size
sv: Filstorlek

en: Medium
sv: Mellan

en: Desc
sv: Fallande

en: Table
sv: Tabell

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Button
sv: Knapp

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Caption
sv: Bildtext

en: Installed
sv: Installerad

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Bottom left
sv: Längst ned till vänster

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Grid
sv: Rutnät

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: The directory %directory does not exist.
sv: Katalogen %directory finns inte.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Preview image
sv: Förhandsgranska bilden

en: Light
sv: Ljust

en: Created on
sv: Skapad den

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: The directory %directory is not writable.
sv: Katalogen %directory är skrivskyddad.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Top center
sv: Längst upp i mitten

en: Bottom center
sv: Nederst - centrerad

en: Media Library
sv: Mediabibliotek

en: Close overlay
sv: Stäng lager

en: Dark
sv: Mörkt

en: Asc
sv: Stigande

en: Media type
sv: Mediatyp

en: …
sv: ...

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Media name
sv: Medianamn

en: Find and manage media.
sv: Hitta och hantera media.

en: Name (A-Z)
sv: Namn (A-Z)

en: Name (Z-A)
sv: Namn (Z-A)

en: Widget (table)
sv: Gränssnittskomponent (tabell)
