DROWL Media (4.0.7) - en to is translation catalogue (45 entries)

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Language
is: Tungumál

en: More
is: Meira

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Download
is: Hala niður

en: unpublished
is: óbirt

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background
is: Bakgrunnur

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Updated
is: Uppfært

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: File size
is: Skráarstærð

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Table
is: Tafla

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Grid
is: Grind

en: The directory %directory does not exist.
is: Mappan %directory er ekki til.

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: The directory %directory is not writable.
is: Ekki hægt að skrifa í möppuna %directory.

en: Media Library
is: Margmiðlunarsafn

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Find and manage media.
is: Finna og stjórna margmiðlunarefni

en: Allows users to browse and administer media items
is: Leyfa notendum að skima eftir og stjórna margmiðlunarefni
