DROWL Media (4.0.7) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: More
ro: Mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Updated
ro: Actualizat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: File size
ro: Dimensiunea fișierului

en: Medium
ro: Mediu

en: Desc
ro: Descendent

en: Table
ro: Tabel

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Button
ro: Buton

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Caption
ro: Legendă

en: Installed
ro: Instalat

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Grid
ro: Grilă

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: The directory %directory does not exist.
ro: Directorul %directory nu există.

en: Offset
ro: Decalaj

en: Preview image
ro: Previzualizare imagine

en: Infinite
ro: Infinit

en: Created on
ro: Creat pe

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: The directory %directory is not writable.
ro: Nu se poate scrie în directorul %directory

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: Asc
ro: Ascendent

en: Media type
ro: Tip media

en: …
ro: ...

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ro: O încercare automată de a crea acest director de fișiere a eșuat, posibil din cauza unei probleme de permisiuni. Pentru a continua instalarea, fie creați manual directorul și îi modificați permisiunile, fie asigurați-vă că programul de instalare are permisiunea de a-l crea în mod automat. Pentru informații suplimentare, consultați INSTALL.txt sau <a href=":handbook_url">manualul online</a>.

en: Media name
ro: Nume media

en: Find and manage media.
ro: Găsiți și gestionați media.
