DROWL Media (8.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: On
ja: オン

en: Audio
ja: オーディオ

en: Off
ja: オフ

en: Button
ja: ボタン

en: Audio file
ja: オーディオファイル

en: Metatags
ja: メタタグ

en: Media browser
ja: メディアブラウザー

en: Video URL
ja: 動画URL

en: A locally hosted audio file.
ja: サーバー内に保存されたオーディオファイル

en: Remote video
ja: 外部の動画

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ja: YouTubeかVimeoから提供される外部の動画。
