DROWL Paragraphs (4.2.11) - en to nl translation catalogue (96 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Title
nl: Titel

en: Image size
nl: Grootte van de afbeelding

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Description
nl: Beschrijving

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: View
nl: Weergeven

en: Anchor
nl: Anker

en: Display
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Options
nl: Opties

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Gallery
nl: Album

en: Normal
nl: Normaal

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Desc
nl: Aflopend

en: Inactive
nl: Inactief

en: Events
nl: Evenementen

en: Other
nl: Andere

en: List type
nl: Lijsttype

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Middle
nl: Midden

en: Minimum height
nl: Minimumhoogte

en: Map
nl: Landkaart

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Days
nl: Dagen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Hours
nl: Uren

en: Seconds
nl: Seconden

en: Style
nl: Stijl

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Standard
nl: Standaard

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Minutes
nl: Minuten

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Webform
nl: Formulier

en: Apply
nl: Toepassen

en: Translation language
nl: Vertalingstaal

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Parent type
nl: Bovenliggend type

en: Animation
nl: Animatie

en: Columns
nl: Kolommen

en: Button size
nl: Knopgrootte

en: Light
nl: Licht

en: Symbol
nl: Symbool

en: Primary
nl: Primair

en: Link settings
nl: Linkinstellingen

en: Secondary
nl: Secundair

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Circle
nl: Cirkel

en: CSS Class
nl: CSS-klasse

en: Default values
nl: Standaardwaarden

en: List (text)
nl: Lijst (tekst)

en: Dark
nl: Donker

en: Asc
nl: Oplopend

en: Custom classes
nl: Aangepaste klassen

en: Entity reference
nl: Entiteitsreferentie

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: bounce
nl: stuiteren

en: Breakpoint group
nl: Breakpoint-groep

en: Rounded
nl: Afgerond

en: @e: At least @a
nl: @e: Tenminste @a

en: Paragraph type
nl: Paragraaftype

en: Display element open by default.
nl: Element standaard geopend weergeven.

en: slideInDown
nl: omlaag inschuiven

en: slideInLeft
nl: links inschuiven

en: slideInRight
nl: rechts inschuiven

en: slideInUp
nl: omhoog inschuiven

en: shake
nl: schudden

en: pulse
nl: pulseren

en: wobble
nl: wiebelen

en: Text Columns
nl: Tekstkolommen

en: The meta tags for the entity.
nl: Metatags voor de entiteit.
