DROWL Paragraphs (4.2.11) - en to pl translation catalogue (95 entries)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Image size
pl: Rozmiar obrazka

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: View
pl: Widok

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: Options
pl: Opcje

en: Active
pl: Aktywne

en: Block
pl: Blok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Score
pl: Wynik

en: Gallery
pl: Galeria

en: Normal
pl: Zwykły

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Success
pl: Sukces

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Desc
pl: Malejąco

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Other
pl: Inne

en: List type
pl: Typ listy

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Middle
pl: Środek

en: Minimum height
pl: Minimalna wysokość

en: Map
pl: Mapa

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Days
pl: Dni

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Hours
pl: Godziny

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Info
pl: Informacja

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Standard
pl: Standardowe

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Minutes
pl: Minuty

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Webform
pl: Formularz

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Translation language
pl: Język tłumaczenia

en: Page width
pl: Szerokość strony

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Parent type
pl: Typ elementu nadrzędnego

en: Animation
pl: Animacja

en: Columns
pl: Kolumny

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Metatags
pl: Metatagi

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Link settings
pl: Ustawienia odnośnika

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: CSS Class
pl: Klasa CSS

en: Default values
pl: Wartości domyślne

en: List (text)
pl: Lista (tekst)

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Checklist
pl: Checklista

en: Dark
pl: Ciemny

en: Additional classes
pl: Dodatkowe klasy

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Custom classes
pl: Klasy własne

en: Master
pl: Główny

en: Expert
pl: Ekspert

en: Reverse order
pl: Odwróć kolejność

en: Entity reference
pl: Referencja do encji

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Justified
pl: Wyrównanie obustronne

en: Breakpoint group
pl: Grupa breakpoint

en: Paragraph type
pl: Rodzaj akapitu
