DROWL Paragraphs (4.2.11) - en to te translation catalogue (36 entries)

en: Slideshow
te: స్లైడ్ ప్రదర్శన

en: Title
te: శీర్షిక

en: Image size
te: బొమ్మ కొలత

en: Previous
te: ముందు

en: Next
te: తరువాత

en: Description
te: వివరణ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Help
te: సహాయం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Top
te: పైన

en: View
te: చూడు

en: Display
te: చూపు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Normal
te: సాధారణ

en: Warning
te: హెచ్చరిక

en: Other
te: ఇతర

en: List type
te: జాబితా రకం

en: Duration
te: నిడివి

en: Minimum height
te: కనీస ఎత్తు

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Info
te: సమాచారం

en: Style
te: శైలి

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Subtitle
te: ఉపశీర్షిక

en: - All -
te: - అన్ని -

en: Default values
te: అప్రమేయ విలువలు
