DROWL Paragraphs (4.2.14) - en to ja translation catalogue (72 entries)

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Image size
ja: 画像ファイルサイズ

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Preview
ja: プレビュー

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: View
ja: ビュー

en: Anchor
ja: アンカー

en: Display
ja: 表示

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Options
ja: オプション

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Bottom
ja: ボトム

en: Score
ja: 得点

en: Normal
ja: ノーマル

en: Centered
ja: 中央

en: Desc
ja: 降順

en: Events
ja: イベント

en: List type
ja: リスト形式

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Duration
ja: 期間

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Minimum height
ja: 最小高さ

en: Map
ja: 地図

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Days
ja: 日

en: Hours
ja: 時

en: Seconds
ja: 秒

en: Video
ja: ビデオ

en: Style
ja: スタイル

en: Installed
ja: インストール済み

en: Color scheme
ja: 配色

en: Minutes
ja: 分

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Tabs
ja: タブ

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Apply
ja: 適用

en: Translation language
ja: 翻訳言語

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Animation
ja: アニメーション

en: Columns
ja: カラム

en: Offset
ja: オフセット

en: Button size
ja: ボタンサイズ

en: Metatags
ja: メタタグ

en: Symbol
ja: 通貨記号

en: Button options
ja: ボタンのオプション

en: Link settings
ja: リンク設定

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Default values
ja: デフォルト値

en: List (text)
ja: リスト（テキスト）

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity reference
ja: エンティティ参照

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Breakpoint group
ja: ブレークポイントグループ
