DROWL Paragraphs (4.2.16) - en to he translation catalogue (66 entries)

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Image size
he: גודל התמונה

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Description
he: תיאור

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Reset
he: איתחול

en: - None -
he: - ללא -

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: View
he: צפיה

en: Anchor
he: עוגן

en: Display
he: תצוגה

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Options
he: אפשרויות

en: Active
he: פעיל

en: Block
he: בלוק

en: Bottom
he: למטה

en: Score
he: ניקוד

en: Gallery
he: גלריה

en: Normal
he: נורמלי

en: Desc
he: יורד

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Events
he: אירועים

en: List type
he: סוג רשימה

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Duration
he: משך

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Minimum height
he: גובה מינימלי

en: Map
he: מפה

en: Alignment
he: יישור

en: Days
he: ימים

en: Hours
he: שעות

en: Seconds
he: שניות

en: Video
he: וידאו

en: Style
he: סגנון

en: Installed
he: מותקן

en: Color scheme
he: סכמת צבעים

en: Minutes
he: דקות

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Apply
he: החל

en: Translation language
he: שפת התרגום

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Columns
he: עמודות

en: Offset
he: היסט

en: Link settings
he: הגדרות קישור

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Default values
he: ערכי ברירת מחדל

en: List (text)
he: רשימה (טקסט)

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Entity reference
he: רפרנס ליישות
