DROWL Paragraphs (4.2.22) - en to lt translation catalogue (58 entries)

en: Slideshow
lt: Skaidrių peržiūra

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Image size
lt: Vaizdo dydis

en: Previous
lt: Ankstesnis

en: Next
lt: Kitas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Reset
lt: Išvalyti

en: - None -
lt: - Joks -

en: Link
lt: Nuoroda

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Help
lt: Pagalba

en: Default
lt: Numatytasis

en: Top
lt: Viršus

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Anchor
lt: Inkaras

en: Display
lt: Rodymas

en: Text
lt: Tekstas

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Options
lt: Nustatymai

en: Active
lt: Aktyvus

en: Block
lt: Blokas

en: Bottom
lt: Apačia

en: Normal
lt: Normalus

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: Events
lt: Įvykiai

en: List type
lt: Sąrašo tipas

en: Not installed
lt: Neįdiegta

en: Duration
lt: Laikas

en: Defaults
lt: Numatyta

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Minimum height
lt: Mažiausias aukštis

en: Map
lt: Žemėlapis

en: Alignment
lt: Lygiavimas

en: Days
lt: Dienos

en: Hours
lt: Valandos

en: Seconds
lt: Sekundės

en: Style
lt: Stilius

en: Installed
lt: Įdiegta

en: Color scheme
lt: Spalvinė schema

en: Minutes
lt: Minutės

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: Tabs
lt: Kortelės

en: Webform
lt: Web forma

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Translation language
lt: Verčiama kalba

en: Subtitle
lt: Paantraštė

en: Columns
lt: Stulpeliai

en: Button size
lt: Mygtuko dysis

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Default values
lt: Numatytosios reikšmės

en: List (text)
lt: Sąrašas (tekstas)

en: Entity reference
lt: Nurodyta esybė
