DROWL Paragraphs (4.2.25) - en to cy translation catalogue (41 entries)

en: Slideshow
cy: Sioe Sleidiau

en: Title
cy: Pennawd

en: Image size
cy: Maint delwedd

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Display
cy: Dangos

en: Text
cy: Testun

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Active
cy: Gweithredol

en: Block
cy: Bloc

en: Score
cy: Sgôr

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: List type
cy: Rhestru y math

en: Not installed
cy: Heb ei osod

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Alignment
cy: Aliniad

en: Style
cy: Arddull

en: Color scheme
cy: Cynllun lliw

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Apply
cy: Ceisio

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: List (text)
cy: Rhestr (testun)
