DROWL Paragraphs (4.2.27) - en to hu translation catalogue (84 entries)

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Image size
hu: Képméret

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: View
hu: Megtekintés

en: Anchor
hu: Horgony

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Active
hu: Aktív

en: Block
hu: Blokk

en: Bottom
hu: Alja

en: Score
hu: Eredmény

en: Gallery
hu: Galéria

en: Normal
hu: Általános

en: Centered
hu: Középrezárt

en: Desc
hu: Csökk

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Events
hu: Események

en: List type
hu: Lista típusa

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Duration
hu: Időtartam

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Minimum height
hu: Minimális magasság

en: Map
hu: Térkép

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Days
hu: Napok

en: Hours
hu: Órák

en: Seconds
hu: Másodperc

en: Video
hu: Videó

en: Style
hu: Stílus

en: Installed
hu: Telepített

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Minutes
hu: Perc

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Tabs
hu: Fülek

en: Webform
hu: Űrlap

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Translation language
hu: Fordítás nyelve

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Parent type
hu: Szülőtípus

en: Animation
hu: Animáció

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Offset
hu: Eltolás

en: Button size
hu: Gomb mérete

en: Metatags
hu: Meta jelölők

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: Link settings
hu: Hivatkozásbeállítások

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Circle
hu: Kör

en: CSS Class
hu: CSS osztály

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: List (text)
hu: Lista (szöveges)

en: Checklist
hu: Ellenőrzőlista

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Expert
hu: Szakértő

en: Entity reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Justified
hu: Sorkizárt

en: Breakpoint group
hu: Töréspont-csoport

en: Rounded
hu: Lekerekített

en: Text style
hu: Szöveg stílusa

en: @e: At least @a
hu: @e: Legalább @a

en: Paragraph type
hu: Bekezdéstípus

en: Min height
hu: Minimális magasság
