DROWL Paragraphs (4.2.27) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Image size
kn: ಚಿತ್ರದ ಅಳತೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Anchor
kn: ಲಂಗರು(Anchor)

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Centered
kn: ಮಧ್ಯಸ್ಥಿತ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Countdown
kn: ಕೌಂಟ್‌ಡೌನ್

en: 4
kn: ೪

en: 8
kn: ೮

en: 2
kn: ೨

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: 1
kn: ೧

en: Symbol
kn: ಸಂಕೇತ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Arrows
kn: ಬಾಣಗಳು

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್
